✔ Gondoljon a vészhelyzetekre!
Elromlott a mosógép? Lerobbant az autó? Lábtörés miatt tartós táppénzre kell mennie? Bármelyik élethelyzet bármikor előfordulhat – akkor miért érné pénzügyileg váratlanul? Egy hitelfelvételtől, egy eladósodástól vagy éppen egy anyagilag nehéz időszaktól kímélheti meg magát azzal, ha a tartalékai egy részéből „vészhelyzeti alapot” képez a nehezebb időkre.
✔ Hitele van? Váltson kedvezőbbre!
Egy hitelfelvétel hosszútávú pénzügyi elköteleződés – a hosszú idő alatt pedig sok minden változhat. Vizsgálja felül hitelét, mérje a törlesztőrészlet mértékét jelenlegi kiadásaihoz és bevételeihez! Kérheti független szakértő tanácsát, keressenek közösen egy olyan hitelkonstrukciót, amelyet könnyebben megengedhet magának a jelenlegi élethelyzetében! Így, a havi törlesztőrészlet különbözetéből a konyhapénzre is több juthat, vagy éppen egy vészhelyzeti alapba vagy megtakarításba.
✔ Óvatosan a hitelkártyával!
Mikor hitelkártyával fizet, nem a saját pénzét költi, hanem a hitelintézetét – amit a kamatokkal együtt vissza kell fizetnie. Ráadásul a hitelkártya az egyik legmagasabb THM-mel rendelkező hiteltermék, vagyis a legdrágább. Előnye, hogy azonnali megoldást nyújthat a nehezebb pénzügyi helyzetekben, azonban ennek megvan az ára. Ha nem fizeti vissza az adott időszakban felhasznált teljes összeget a bank által meghatározott türelmi időszak alatt magas kamatokat és további díjakat kell fizetnie.
✔ Több marad a hó végére, mint gondolta? Kezdjen megtakarítani már ma!
Ahogyan korábban is írtuk, a pénzügyi célok kulcsfontosságúak. Azért is fontos meghatározásuk, mivel különböző életkorokban és életszakaszban más-más cél lebeg előttünk, így megtakarításainkat is más-más pénzügyi termékbe érdemes invesztálnunk. Amennyiben ingatlanvásárlást vagy épp gyermekvállalást tervez, eltérő pénzügyi termékek lehetnek megfelelőek, mint a hosszútávú nyugdíjcélok esetén. Amennyiben marad pénze a hó végére, ne hagyja a párnacihában – kezdje el dolgoztatni még ma céljai elérése érdekében!
Ez is érdekelhet
2025-01-22